kVítek a Týlik rakovníčkovali
Vloženo: 2016-07-27 Kategorie: Bike Vložil: Strana

Chceš vědět jak dopadla ústecká výprava na tradiční akci v Rakovníku? Pohodlně se usaď a checkuj palbu vevnitř.

„Ty voe Stráňa moc tě nepotěšim“, oznamuje Péťa tejden před downtownem. Prej nemocnej pes, takže rodinně pojatý víkend s romantikou na koupališti nedává a sám jet neprochází, což jako relativně čerstvej fotr plně chápu. Mára si ze strachu, abych ho nepojel radši v Kanadě trhá žaludek, takže je z ufáků zase za UFO jen já s Týlim. Ten tradičně doráží s naším soukmenovcem Kubou Čechem z HCDCXC teamu.

Již tradičně závodní víkend předznamenává dual v lesoparku Jamka. Letos se mi poprvé daří dorazit po práci do Raka včas, takže honem převlíknout a potrénovat, co to dá. Příjemných 29,5 stupně s přibývajícím večerem klesá, adrenalin naopak stoupá. Už v tréninku pár crashů ukazuje, že zase takovou srandu, jako bys za 50 Kč startovného čekal, to rideři fakt nevnímaj. Trať se mě osobně líbila, cca 10 zatáček různě utažených, odkloněných i klopených, prověřily dokonale, jak na tom kdo je. Atmosféra jako vždy naprosto domácká, prostě proto se sem lidi rádi vracej.

Moje kvalda run někde kolem 20 místa ze 28, jel jsem až moc jistotu. V prvním kole pavouka fasuju místního borca známého pod nickem Heterák Dave, což fakt slibuje maximální homo souboj. Tenhle člověk toho navíc moc nenamluví, kdo ho znáte, víte o čem je řeč. V první jízdě vedu tak max prvních 20 metrů po startu, pak mě roztírá jak bystřickou pomazánku. Druhá rozjížďka, tak to mě kurňa baví. Celou dobu ho ženu před sebou jak nadmutou stepní kozičku, v posledních 2 zatáčkách nabírám rychlost, že nakonec rozhoduje foto finiš. Ten se skládal ze dvou račic, který po krátký poradě ukázaly na toho, kdo je prostě víc na holky, takže gratulace Heterákovi, já šel na párek.

Rozjížďky vesele ubíhaly až do grandiózního finále, kde to urval nakonec úplně nejvíc domácí Jonáš „párek s hořčící“ Stehlík a zaslouženě po vyhraný kvaldě dokázal porazit zbytek pole i v eliminaci. Takže konečně po čtyřech letech Jonáši? Gratulace veliká !! Můj závěr a poučení: příště poladím taky mladou v krátkejch šatech, protože je jasný, že když Ti tlačí buchta s vercajkem kolo do kopce, ostatní prostě nemůžou mít šanci. Večír klasicky Tyršák, kde se sejdeme slušná bandička, koupačka, pívo, vyhlášenej hambáč. Posezení zpestřuje noční příjezd Mároše Lučivjanskýho z www.urbandownhill.bike (web mapující downtowní dění po světe, čekuj), kterýmu po cestě zo Slovenska několikrát exla kára. Posun rakovnického downtownu do odpoledních hodin získává rázem na hodnotě, takže to úplně v klidu balíme kolem druhý ráno. Každej pěkně hupky šupky do svý káry. Ráno koupačka, na pohodu na prezentaci, prostě žádnej hrot a to se mi hodně líbí.

Trať oproti loňsku doznala změn akorát v horní části, kdy to Čerw namotal zase jinak a zase sis musel dát bacha, aby tvý ambice neshořely už po pár metrech. Nutno říct, že traverz hned po startu měl svý oběti. Za mě radost z toho, že jsem si naskákal dvoják přes auto. Dlouho jsem uvažoval o přescesťáku, bohužel jsem viděl jak nedolety, tak přelety nad hnízdem, z čehož jeden byl jak to říct, no karlovarskej. Ano mluvim o největším střelci dne, Honzovi Danovi Hanušovi s číslem 69. Nechat se roztáhnout na optimální rychlost fourcrossákem, kterej to protlumí, a ty se odrazíš. Ty krávo, tohle byl fakt ale úlet.

Nic, kdo se vyzná na DH scéně, tak samozřejmě ví, že loni to kVítek poslal do protihrany právě kvůli opačnýmu problému. Mohl za to samozřejmě Jéža, páč se bál, že ho pojedu, tak jel na to schválně pomalu, sám to potáh, zatímco já to jako dycky bikrosácky protlumil, naražený žebra a mínus legendární helma. Víme voe. Ještě víc svobodnou matku jsem z mladý udělat nechtěl, a tak zvítězila zodpovědnost. Kecám, prostě jsem se posral. Sorry Jéžo, příště už ho, slibuju, dám, abys z toho neměl do konce života špatný svědomí.

První kolo jedu na až moc velkou jistotu, ale je z toho né úplně prúser - 43.flek ze 75 riderů, co dokončili první kolo. První rundici tam nejrychleji nasolil Kuba Říha. Kdo chtěl být na stupních vítězů, musel zalítnout pod 1:30, a to se podařilo jenom dalším dvěma enduristům – Martinu Mitvalskému a Petru Letákovi. Až za nima byl trochu překvapivě Marek Petelík, nebo třeba loňský vítěz Tour - Saša Sidor. Týlák vyhlášenej komentátorem, že by měl právě doject, čekám, čekám, přijíždí týpek po něm a von nikde furt nikde. Upřímně, trochu sem se o něj bál, páč nabuzenej, že mě pojede, moch někde udělat ňákou klukovinu. Vyhrocenost v kombinaci se slabšim levelem jeho ježdění, to je dycky pana vorel, že jo. Nakonec ho ale najdu na startu, že prej prorazil na prvních 20 metrech. Tak aspoň že je zdravej a dáme si to ve 2.kole…

Nic, posílám tam už druhýho čtvrt litru býka, Týli otcovsky dává nějaký ty tipy triky, kde zrychlit za což fakt jako díky, páč to má platnost a cenim si toho a už už to vysílám z korby náklaďáku. Atmosféra kolem trati houstne, lidi fanděj, fakt tohle hodně pomůže, když nemůžeš. Mačkám se jak citrón a je z toho lepší čas o 3 vteřiny. Radost velká. Rozdejchávám to u plůtků, když v tom doletí Kuba Říha. Zlepšil se o víc než vteřinu a půl a čas 1:25 je fakt snad už jen na minimálně desetivteřinový zakroucení hlavou. Jezdec za jezdcem to posílá na posledním cíláku, mohutně povzbuzovanej Tomášem „Elvisem“ Martinkovičem (mimochodem hóódně příjemná změna u mikrofonu) a (ne)čekáme, jestli někdo Kubu ohrozí.

Jako ty vole, že přiletí Petr Leták o jednu, říkám jednu a to myslim vážně necelou desetinu vteřiny, to si troufám říct nečekal ani bůh. Kuba Čech potvrdil svůj vysokej standard, poslal tam čas 1,33 v obou kolech a bral 10. flek. Po loňskym třetím místě je vidět, že konkurence na DTčkách stoupá, protože výkon Čechína byl famózní, ale vylézt na bednu, to letos bylo kurevsky složitý.

Týli to musel fakt hodně hrotit, páč přilítá s přeskokem přescesťáka o 2,5 vteřiny přede mnou. Víc v životě asi nikdy nešlapal, protože za moje rovinky by se nestyděl ani ten chlapík, jehož jméno vozim na zádech (pro ignoranty Lukáš Měchura). Takže karma ve vesmíru tentokrát ještě narušená nebyla, ale cejtim, že jestli nebude muset Týlák 3. září na rodinnej oběd k babičce, tak se z dalšího čelynže prostě nevymluví. Karlovarskej downtown bude totiž poslední zastávka série, kam se doufám vydáme ve větším počtu, co borci? A neděle LTM dual, kde Mára obhajuje bramboru ? Aha ?

Další respekt patří kometě letošní sezóny, Pavlovi Techlovskému, který na svým dirťáku letí hroznou, nebojím se říct jako že strašnou. Zasloužený vítězství v pevňácích a velkej respekt od všech riderů tomuhle mlaďákovi, o který počítám ještě hodně uslyšíme. Celkově tedy Kuba Říha třetí rýha, hattrick dokonán dokonale, což nás organizátory série sice moc netěší, páč o vítězi CDT je prakticky rozhodnuto. Další fleky na bedně ale jistý nejsou, a tak grande finále ve Varech bude z pozice celkovýho žebříčku ještě hodně interesantní. Červovi bych za sobotu dal nejradši pusu tam i onam, protože až na spadlou nafukovací bránu silou silnýho větru, všechno klapalo jak má. Dokonce se i svezl, a to že večer nedorazil na after jen dokazuje, že tam pro nás všechny při organizaci akce nechal svůj strop. Díky moc bro, umíš to udělat fakt hezký!

První víkend se vidíme ve Varech, bando. Za Soukyho snad můžu říct, že to bude zase o level dál, takže se máme na co těšit a oplatky se prej už pečou.

Sjezdům zdar, downtownům zvláště! A trénujte buzničky…

Kompletní výsledky zde: Další FOTOS:Diskuze k Reportu
petr
Vloženo dne: 2016-07-27 v 21:55:06
Super reort ale priste to skocis a zajedes nas vsechny ufaky i HCDCXC.
Mára
Vloženo dne: 2016-07-27 v 18:07:05
paráda, tak příště to chce ale bednu a hlavně zajet Kubu!
Strana
Vloženo dne: 2016-07-27 v 14:15:13
Ve výsledkách se opravuje prý nějaká chyba, takže dodám pozdějš. :-/
Přidat příspěvek
Jméno     |  Webovky:   
Zpráva
:)*hihi**ass**voci**kudla**hipec**fuck**smoker**fing*:-(:-p:-D;-):-):-|:-/
Anti-spam kod: ufo 
[ Administrace ]  [ Valid XHTML 1.1 ]  [ Valid CSS ]   [ RSS 2.0 Channel ]  Designed and programed by Mára